środa, 27 lutego 2013

Pielęgnacja skóry - banan

Hejka.! Banany to idealny środek regenerujący. Miąższ owoców jest bardzo pożywny i jest w stanie zapobiec wysuszaniu naszej skóry. 
A oto kilka przykładów jak zrobić maseczkę z banana:
Maseczki nawilżające:
•    Rozgnieć dobrze 1 banana widelcem, dodaj do niego 2 łyżki śmietany, oraz 1 łyżkę płynnego miodu, składniki wymieszaj za pomocą miksera. Mieszankę nałóż na twarz szyję, oraz dekolt, i pozostaw na czas 20-30 minut. Maseczkę zdejmij przy pomocy płatków kosmetycznych.
•    Weź pól banana i rozgnieć go widelcem, dodaj do niego 1 żółtko, i 1 łyżkę mąki lub skrobi, 2 łyżeczki oliwy z oliwek lub oleju brzoskwiniowego. Maseczkę nanieś na twarz na czas 10-15 minut, a następnie zmyj ją ciepłą wodą.
Maseczki do cery tłustej:
•    Rozgnieć pól  banana widelcem, dodaj do niego 1 łyżeczkę miodu, oraz 1 łyżeczkę soku z cytryny, oraz wlej jedną kapsułkę oleju, który zawiera witaminę A. Mieszankę nałóż na twarz na czas 20 minut, po czym zmyj maseczkę ciepłą wodą.
•    Ubij jedno 1 białko widelcem, weź 1 banana i wymieszaj z piana z białka, dodaj do tego 1 łyżeczkę soku z cytryny i kilka kropel oleju orzechowego lub brzoskwiniowego. Otrzymaną mieszankę umieść na twarzy. Mieszankę nałóż na twarz na czas 20 minut, po czym zmyj maseczkę ciepłą wodą.

AGA *_*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy komentarz ♥
Wejdziemy na każdego bloga, którego link tu zostawisz.
Jeśli nas obserwujesz napisz o tym, odwdzięczymy się :)